top of page

Witaj w świecie rękodzieła

Dlaczego rękodzieło? Oto moja odpowiedź...Bo to wyjątkowość, niepowtarzalność, to serce włożone w stworzenie produktu.


Rękodzieło to coś z duszą a podarowane potrafi zachwycić każdego bo oznacza, że ktoś poświecił czas na zamówienie, a może nawet zadbał o personalizację tak aby sprawić prawdziwą radość obdarowanemu.


No właśnie! Niepowtarzalne, spersonalizowane, nie hurtowe. Często z naturalnych materiałów z dbałością o środowisko . Za każdym dziełem stoi historia człowieka, który zapragnął dzielić się swoim talentem z innymi.


Ja uwielbiam kupować rękodzieło, także dla siebie!


Świadomość, że wspieram kogoś w realizowaniu jego własnej pasji i to, że inwestuję w polski produkt powoduje, że zazwyczaj nieco dłuższy czas oczekiwania na realizację nie ma dla mnie większego znaczenia.


Kupując rękodzieło czuję, że jestem bardziej świadomym konsumentem, że nie kupuję pod wpływem impulsu, na szybkoi bez przemyślenia.


Gdzie szukać rękodzieła?


Najlepiej w sieci. W ostatnich latach wiele osób poświeciło się tej pasji i tworzy coraz piękniejsze rzeczy więc też coraz łatwiej znaleźć rękodzieło w sieci ale i stacjonarnie.


W Internecie znajdziemy kilka dużych sklepów zbierających w jednym rękodzielników. Działają jako pośrednik między twórca a odbiorcą. Na świecie najbardziej popularnym serwisem jest Etsy. Z kolei w Polsce rękodzieła można szukać za pomocą takich serwisów jak Pakamera, Artyferia czy Decobazar. Niewątpliwą zaletą tych serwisów jest możliwość szybkich płatności jednak trzeba tez pamiętać, że serwisy działają na zasadzie pobierania prowizji od sprzedanych produktów od sprzedającego.


Innym sposobem na szukanie rękodzieła są Social Media. Na Facebooku i Instagramie aż roi się od profili, które oferują swoje produkty. Wystarczy wpisać odpowiedni hasztag a naszym oczom ukaże się całe bogactwo oferty. Plusem tutaj będzie bezpośredni kontakt ze sprzedającym oraz (w większości przypadków możliwość personalizacji zamówienia).


Jeśli nie korzystacie z serwisów społecznościowych to wystarczy wpisać szukaną frazę w wyszukiwarkę internetową i voilà! Mamy kilkadziesiąt stron internetowych do przeglądania bo też coraz więcej rękodzielników tworzy swoje własne miejsca w sieci. Takie strony mają niewątpliwą zaletę, jaką jest widoczność całej oferty w jednym miejscu.


Rękodzieło znajdziemy też w popularnych serwisach zakupowych jak Allegro czy OLX.


I wreszcie, w wielu miastach i miasteczkach oraz miejscach turystycznych możemy znaleźć sklepy oferujące lokalne rękodzieło. Warto szukać takich miejsc zwłaszcza na wakacjach aby razem ze wspomnieniami przywieźć coś pochodzącego oryginalnie z miejsca, które odwiedziliśmy a nie z dalekiej Azji ;) No chyba, że naszym celem podróży był Pekin czy Szanghaj!


Jestem bardzo ciekawa, czy zachęciłam Was do wyboru rękodzieła przy następnych zakupach i gdzie jeszcze można szukać rękodzieła a o czym ja nie wspomniałam?


Justyna


54 wyświetlenia3 komentarze
bottom of page